Para Sorunları

KİEM(Kendi İş Eğitimim)

Merhaba değerli okurlar,

Sizlere küçük işletme sahipleri için hazırladım iş eğitim platformunu tanıtmak istiyorum.

KİEM(Kendi İş Eğitimim), küçük işletme sahiplerine ve girişimcilere hizmet veren bir iş eğitim platformudur.  KİEM, iş yolculuğunuz boyunca size yardımcı olacak farklı stratejiler ve satış hacminizi artırmanıza yardımcı olacak eğitim materyalleri sunmaktadır. Detaylı bilgi için bağlantıya gidiniz. KİEM(Kendi İş Eğitimim)

Bir Servet Harcamadan Personel Nasıl Eğitilir?

Eğitim ve gelişim, bir şirket bütçesinde nadiren önemli bir pay alır ve genellikle bütçe çok fazla olduğunda şirket açısından ciddi mali kayıplara yol açabilir.  Bu, bir şirket çalışanlarına ayrılan payıda azaltacağından önemli zararlara neden olabilir. Şirketin en değerli varlıkları olan çalışanlara gerekli olan eğitimi vereyim derken bir servet harcamanıza gerek yoktur.

Personelinizi sınırlı bir bütçeyle etkili bir şekilde eğitebilmenizin birkaç yolu vardır:

Devamını oku

Kimsenin Size Öğretemeyeceği Bir Şey

İş hayatınızda özellikle kendi ürünlerini pazarlayan insanların unuttukları en önemli noktayı sizlere göstermek istiyorum.

Devamını oku

İlk İş Girişiminizden Ne öğrendiniz?

İlk iş girişiminizden ne öğrendiniz?

Bir arkadaşımın Üniversite yıllarında başından geçen bir tecrübesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu arkadaşım pek çok kişiyle kıyas edildiğinde gerçekten başarılı bir girişimciydi, en azından benim gözümde öyleydi. İlk iş girişimi ise sevgililer gününde bir etkinlik düzenlemekti. 20 yaşındaydı ve  amacı bir yer kiralayıp sevgililer gününe özel bir eğlence tertip etmekti. Amacı doğrultusunda hareket ederek üniversitedeki öğrencilere bilet satmak istiyordu.

Devamını oku

SENİNLE MİLYARDER ARASINDAKİ EN BÜYÜK FARK NEDİR?

Seninle milyarder arasındaki en büyük fark nedir?

Senden daha yetenekli ya da daha eğitimli olmaları mı? Daha iyi bir çocukluk geçirmeleri mi? Hayır, aranızdaki en büyük fark onların zamanlarını nasıl harcadıklarıdır.

Zamanınızı nasıl harcadığınız, ne kadar para kazandığınızı belirler. Bazı faaliyetleriniz gelirlerinizi artıracaktır ancak bazıları ise bunu yok edecektir.

Milyarderler, hangisinin faaliyetlerini buna göre düzenlediğini, hangisinin doğru karar olup olmadığını önceden görebiliyorlar.

Devamını oku

Hayır Demeyi Öğrenin!

İşte işinizi büyütmek istiyorsanız, önemli bir ders ve geliştirmeniz gereken bir disiplin.

Hayır demeyi öğrenin!

Bu, kapalı fikirli olmanız ve yolunuza çıkan fırsatlardan yararlanmama anlamına gelmez. Bazı şeylere evet demelisiniz, ama her şeye evet diyemezsiniz. Yeni bir projeye karar verdiğinizde, bu projeyle ilgisi olmayan ve sizi yoldan çıkaracak olan her şeye hayır demelisiniz. Sizden hoşlanmayan kişilere hayır demeyi ve zamanınızı harcayacak olan etkinliklere hayır demeyi öğrenmelisiniz. Unutmayın, sizin vaktiniz değerlidir ve vaktinizi çalmak isteyenlere verebileceğiniz en güzel yanıt ”hayır” olacaktır.

Devamını oku

Bir iPhone 8 yerine satın alabileceğiniz 3 şey

İphone 8 piyasaya çıktı ancak fiyatı o kadar yüksek ki buna vereceğiniz para ile elde edebileceğiniz 3 şeyi sizler için araştırdım.

Devamını oku